Öğretmenlere Haziran Dönemi Mesleki Çalışma eğitimleri

896

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı Haziran dönemi mesleki çalışma programı kapsamında 18-19 Haziran tarihlerinde öğretmenlere, Çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi (Eğitimci : Fatih Kayar), Özel yetenekli öğrencilerin özellikleri, tanılanması, yönlendirilmesi ve eğitim süreçleri ve okulda yapılan çalışmaların değerlendirilmesi (Eğitimci: Murat Fazıl Akkoç, Merve Elokutan Yıldırım), Okul içinde kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamaları ve özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik yapılan çalışmaların değerlendirilmesi (Eğitimci: Fatma Başa, Mustafa Ünsal), “Sorun Çözme Becerileri”, “Siber Zorbalık”, “Okullarda Şiddetin Nedenleri” ve “Alınacak Önlemler” konularında hazırlanan videoların EBA üzerinden izlenmesi eğitimleri veriliyor.
Eğitimler ortaöğretim, ortaokul, köy okulları ve özel eğitim kurumlarındaki tüm yönetici ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştiriliyor.
Eğitimlerin ilk gününe İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Kaymak ve Şube Müdürü Mustafa Ağca Okur katıldı.
Başyiğit açılış konuşmalarında tüm öğretmen ve yöneticiler için oldukça faydalı bir eğitim olacağının altını çizdi ve emeği geçenlere teşekkür etti.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir