Vali Toraman’dan Simav’a ziyaret

1049

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE İNCELEME
Vali Dr. Ömer Toraman, ilçedeki programına Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi ziyaretiyle başladı.
Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezinde incelemelerde bulunan Vali Toraman’a; Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Matar, Emniyet Müdürü Vekili Aytaç Ayhan, Simav Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ile Simav Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Şeref Kazcıoğlu eşlik etti.
Vali Toraman, Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Terzioğlu’dan eğitim merkezinin güçlendirilmesi çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra atölye ve dersliklerde incelemelerde bulundu.
SİMAV KENT MÜZESİ’NE
ZİYARET
Vali Toraman’ın bir sonraki ziyareti ise Simav’ın değerlerini ortaya koymak, toplumu bilgilendirmek ve kaybolan kültürel değerlere dikkat çekmek amacıyla 2018 yılında ziyarete açılan Simav Kent Müzesi oldu.
Vali Dr. Ömer Toraman, Simav Belediyesi, Kütahya İl Özel İdaresi ile Tarihi Kentler Birliğinin destekleriyle hayata geçirilen Simav Kent Müzesi’nde sergilenen fotoğraf, belge ve eserleri inceleyip Arkeolog Özkan Sulak’tan bilgiler aldı.
Simav Belediye Başkanı Adil Biçer’i de makamında ziyaret eden Vali Toraman, görevinin hayırlı olması temennisinde bulunup çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aldı.
ÇİTGÖL BELDESİNE ZİYARET
Vali Dr. Ömer Toraman ziyaretlerine Simav’a bağlı Çitgöl beldesi ile devam etti.
Çitgöl Şehit Uzman Çavuş Adil Oruç Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ömer Toraman’a; Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ile Çitgöl Belediye Başkanı Güray Güner eşlik etti.
Okul inşaatı hakkında bilgiler veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, 4 milyon 990 bin TL’ye mal olan 16 derslikli Çitgöl Şehit Uzman Çavuş Adil Oruç Ortaokulu inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını söyledi.
Çitgöl Belediye Başkanı Güray Güner’i de makamında ziyaret eden Vali Dr. Ömer Toraman, görevinin hayırlı olmasını dileyip çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Vali Toraman daha sonra Çitgöl’de bulunan EMG Tarım’a ait akıllı serayı gezdi. EMG Tarım sorumluları Oğuz Erdoğan ve babası Mehmet Erdoğan’dan seranın hazırlanması, üretimi ve çalışması hakkında bilgi aldı; serada incelemelerde bulundu.
Vali Dr. Ömer Toraman daha sonra Kütahya Simav Organize Jeotermal Sera Bölgesi Bilgilendirme ve İstişare Toplantısına katıldı.
Vali Toraman başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt, belde belediye başkanları ile ilgili yetkililer katıldı.
İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt, Çitgöl Belediyesi sınırları içerisine kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında katılımcılara sunum eşliğinde bilgiler verdi.
Toplantı karşılıklı görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir