Öğrenci ve veliler caddede kitap okudu

819

Kütahya’da, ilk ve ortaokul öğrencileri ile velileri kitap okuma kampanyası kapsamında Cumhuriyet Caddesinde kitap okudu.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 ay önce başlatılan ‘Zaman dursun Kütahya okusun’ projesi kapsamında, ilk ve ortaokul öğrencileri ile velileri Cumhuriyet Caddesi girişinde kitap okudu.
İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, kitap okumaya dikkat çekmek amacıyla yaklaşık 2 ay önce bir okuma kampanyası başlattıklarını belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının öğrencilere yönelik birçok etkinlik düzenlediklerini, ancak kitap okuma kampanyasının tüm Kütahya’ya yönelik olduğunu anımsatan Güven, şunları söyledi:
“Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da birçok faaliyet ve etkinlikler düzenliyoruz. Bu kapsamında geçtiğimiz aylarda, tüm Kütahya halkına yönelik, ‘Zaman dursun Kütahya okusun’ projesini hayata geçirdik. Proje ile sadece öğrencilerimizin değil, toplumun her kesiminin okumasını sağlamayı amaçladık. Zaman zaman farklı mekanlarda ve farklı kesimlerle okuma etkinlikleri gerçekleştirdik. Bugün de şehrimizin işlek caddelerinden olan Cumhuriyet Caddemizde bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Katılım ve ilgi oldukça iyi. Kampanyamıza toplumun her kesiminden destekler devam ediyor. Okuma kampanyamızı yaz döneminde de sürdüreceğiz.”
Okuma etkinliğine katılan veli ve öğrenciler de okuma alışkanlığı bakımından projeyi oldukça faydalı bulduklarını ifade ettiler.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir