DPÜ yeni dönemde yedi programa öğrenci alacak

1043

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Altıntaş, Domaniç Hayme Ana, Simav ve Gediz Meslek Yüksekokulları gelecek dönemde açılacak programlarına yeni öğrenci kabul edecek.
DPÜ’nün Simav, Gediz ve Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokullarında açılacak programlar için yeni dönemde öğrenci alım talebi Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylandı.
Buna göre, yeni dönemde Simav ve Gediz Meslek Yüksekokullarında ikişer, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulumuzda bir program olmak üzere, toplamda beş programa daha öğrenci alınacak.
SİMAV MYO’DA İKİ
PROGRAMIN
ÖĞRENCİLERİNE İKİNCİ
ÖĞRETİM OLANAĞI
Simav Meslek Yüksekokulunun Elektronik ve Mekatronik programlarının ikinci öğretimleri 2019-2020 döneminde öğrenci alımına başlayacak.
Konuya ilişkin açıklama yapan Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Rüştü Güntürkün, “YÖK tarafından onaylanan Elektronik ve Mekatronik programları ile 2 yılda 120 yeni öğrenci misafirlerimiz olacak. Bu konuda bize destek olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.
DOMANİÇ HAYME ANA
MYO’NA YENİ PROGRAM
Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu 2019-2020 eğitim öğretim yılına yeni program ile giriyor.
Toplamda üç bölüm ile eğitim faaliyetlerini sürdüren Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu yeni dönemde Kütahya ve ilçelerinde bulunmayan Mülkiyeti Koruma bölümü altındaki Sosyal Güvenlik programı ile eğitim verecek.
Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Müdürü A. Bülent Gül, karara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokuluna yeni bölümler kazandırma çalışmalarımız çerçevesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında açılmasına ve öğrenci alımına YÖK tarafından onay verilen Mülkiyeti Koruma bölümü altındaki Sosyal Güvenlik programına 30 kontejyan ile öğrenci alımına izin almış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.
GEDİZ MYO’NUN ÜÇ
PROGRAMINDAN İKİSİ
BU YIL ÖĞRENCİ ALACAK
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulunda Adalet, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Giyim Üretim Teknolojisi olmak üzere üç yeni bölüm/program açıldı.
Meslek Yüksekokulumuzdan yapılan açıklamaya göre, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Giyim Üretim Teknolojisi programları 2019-2020 eğitim dönemine öğrenci alımı yapacak.
Adalet programına ise öğrenci kabulü bir sonraki yıl gerçekleşecek.
ALTINTAŞ MYO’DA İKİ
PROGRAM İLK
ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Altıntaş Meslek Yüksekokulunda Nüfus ve Vatandaşlık programı ilk kez öğrenci alacak. Böylece Düzce Üniversitesinden sonra Türkiye’de ikinci kez bir üniversitede Nüfus ve Vatandaşlık programı öğrenci kabul etmiş olacak.
Öte yandan MYO bünyesindeki Posta Hizmetleri bölümünün ikinci öğretim için de öğrenci almasına YÖK tarafından izin verildi.
Her iki program da gelecek yıl ilk öğrencilerini kabul edecekler.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir