Bedirhan ve Ümmühan’ın tekerlekli sandalye sevinci

1017

Kütahya’da hayırseverlerin yaptığı bağışla alınan tekerlekli sandalyeler, engelli iki kişiye teslim edildi.
Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesine bağışta bulunan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu üyesi Gülden Güral ve hayırsever Melek Eskioğlu tarafından yapılan bağışla alınan iki tekerlekli sandalye, doğuştan bedensel engelli 23 yaşındaki Ümmühan Koru ve 11 yaşındaki Bedirhan Coşkun’a verildi.
Derneğin Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayırsever ve bağışçıların destekleriyle engellilerin ihtiyaçları olan akülü ve tekerlekli sandalyeleri temin edip sahiplerine teslim etmeye devam ettiklerini söyledi.
Bugün de iki engelliye daha tekerlekli sandalyelerini teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yakar, şunları kaydetti: “Yıllardır derneğimize desteklerini esirgemeyen Güral ailesi bugün de yine bizlerin yanında. Güral ailesinden Gülden Güral ve bağışçı Melek Eskioğlu’nun destekleriyle 2 adet tekerlekli sandalyemizi aldık. Bu sandalyelerimizi Ümmühan ve Bedirhan kardeşlerimize teslim ediyoruz. Onların mutluluğu bizleri de oldukça memnun ve mutlu ediyor. Bu güzel işlere vesile olan Gülden ve Melek hanımlara çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun.”
Dernek başkanı Hatice Yakar ile sürekli irtibat halinde olduklarını ifade eden bağışçı Gülden Güral da, “İhtiyaç sahibi engellilerimize elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Bundan sonra da bu desteklerimizi sürdüreceğiz. Engellilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak bir çalışmada yer almaktan son derece mutluyuz” dedi.
Koru ve Coşkun’un aileleri de yardımseverlere teşekkür ettiklerini bildirdiler.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir