“Kadir gecesi fırsat gecesidir”

1010

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar; “Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.” Bin ay, ortalama bir insan ömrüdür. Her sene gelen Kadir gecesi, hayat muhasebesi yapmalarını, ömürlerini nasıl ve ne uğurda harcadıklarını fark etmelerini istemektedir. Bu gece, gafletle geçen, günahla kirlenen yılların affı için bizlere verilen bir fırsat gecesidir.” dedi.
Kütahya Müftüsü Hüseyin Hazırlar, 31 Mayıs Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece, müminlere şifa ve rahmet olan yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Kadir Gecesi’nin Kur’an’la, Kur’an’ın getirdiği rahmetle, merhametle ve hikmetle değer bulduğunu belirten İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar; “Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.” Bin ay, ortalama bir insan ömrüdür. Her sene gelen Kadir gecesi, hayat muhasebesi yapmalarını, ömürlerini nasıl ve ne uğurda harcadıklarını fark etmelerini istemektedir. Bu gece, gafletle geçen, günahla kirlenen yılların affı için bizlere verilen bir fırsat gecesidir.” dedi.
Kadir Gecesi’nin ancak Kur’an’ın kadrini ve kıymetini bildiğimiz oranda hakiki anlamda ihya edilmiş olabileceğini dile getiren Kütahya Müftüsü Hüseyin Hazırlar. “Peygamberimiz (sav) yüzbinlerce sahabeye hitap ettiği Veda Haccı’nda; Size iki emanet bırakıyorum onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu şaşırmayacaksınız: Allah (c.c.) kitabı ve Peygamber’in sünneti. buyurmaktadır. Bu iki büyük emanetten birisi olan Kur’an’ı Kerim’i doğru bir şekilde okumak, anlamak ve en iyi şekilde yaşamak her mümin için önemli bir vazifedir. Ömrümüzü Kur’an ile imar etmek; evimize huzur, kalbimize inşirah, hayatımıza güzellik ve bereket katacaktır. Kur’an’ın kadrini bilerek onun gölgesinde yaşanan her gün ve gece Kadir Gecesi’nin mağfiret, bereket, selam ve kurtuluş iklimine kavuşmak demektir. Bu vesile ile başta Kütahya halkımız olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek Kadir Gecelerini tebrik ediyor; Kadir Gecesinin feyz ve bereketinden hepimizin nasiplenmesini, Ramazan Bayramına huzur ve bereketle erişebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir