Hayırseverlerin desteğiyle akülü sandalyelerine kavuştular

1048

Kütahya’da yürüme engelli iki kişi, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesine hayırseverlerin yaptığı bağış ile tekerlekli sandalyelerine kavuştu.
Kütahyalı işadamı ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nafi Güral’ın eşi Gülsüm Güral ile kızı, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkan Başkanı Sema Güral Sürmeli’nin destekleriyle alınan akülü iki tekerlekli sandalyeler, ağaçtan düşme neticesinde yaklaşık 35 yıldır yürüyemeyen Ahmet Çetin (50) ve doğuştan engelli Rahime Turgut’a (25) verildi.
Dernek başkanı Hatice Yakar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 yıldır Kütahya’da yaşayan engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışma yaptıklarını belirtti.
İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaşmak için yoğun gayret gösterdiklerini dile getiren Yakar, şöyle konuştu: “Dernek olarak kurulduğumuz günden bu yana amacımız engelli bireylerin hayatlarına dokunmak ve engellilerimizin de toplumda var olduklarını gösterebilmek. Bugün burada yapmış olduğumuz çalışmanın güzel bir örneğini görüyoruz. Hayırseverlerimiz Gülsüm ve Sema hanımların destekleriyle satın aldığımız akülü sandalyelerimizi bize Simav ilçemizden dernek temsilcimiz aracılığıyla ulaşan Ahmet Çetin kardeşimiz ile il merkezinde ikamet eden Rahime Durgut kardeşimize teslim ediyoruz. Bundan sonra da hayırseverlerimizin destekleriyle engellilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”
Engellilere yardımcı olmanın memnuniyetini yaşadıklarını ifade eden hayırsever Gülsüm Güral da, “Bu güzel ramazan gününde iki engelli kardeşimizin akülü sandalyelerine kavuşmaları bizleri de oldukça mutlu etti. Biz 17 yıldır derneğimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Dernek başkanımız bize vesile oluyor, biz de kardeşlerimize el ayak olmaya çalışıyoruz. Buradan bütün hayırseverlerimizin de engellilerimize destek olmasını rica ediyorum” diye konuştu.
Sandalye takdiminde oldukça duygulu anlar yaşayan Sema Güral Sürmeli ise ellerinden geldiğince engellilerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceklerini söyledi.
Çetin ve Durgut da akülü sandalyelerine kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek hayırsever Güral ailesine teşekkür ettiler.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir