T.C. KÜTAHYA 2. İCRA DAİRESİ 2016/5449 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1048

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ
2016/5449 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Merkez İlçe, 3357 Ada, 5 Parsel, ALAYUNT Mahallesi Köyiçi Mevkii, Taşınmaz Alayunt mah. yerleşik alanında konumlu olup yakın çevresinde 1-2 katlı müstakil binalar ile tek hacimden oluşan tarımsal yapılar,Alayunt ilk ve ortaokulu,Kütahya 1. OSByerleşkesi,park ve marketler bulunaktadır.Bölge tarımsal üretime yönelik gelişme göstermekle birlikte yakın çevresinde yer alan 1. OSB de yer alan fabrikalara iş gücü imkanı sunmaktadır.Ulaşım için toplu taşıma araçları bulunmaktadır.Bölgede ulaşım sorununun olmaması ve istihdam imkanlarının bulunması taşınmazın değerine olumlu yansımaktadır.Taşınmaz 3/A yapı sınıfında,yığma yapı tarzında,tek katlı olarak inşa edilmiş,65 m2 alanlı,ev ve avlusu olarak cins tahsisi yapılmış müstakil binadır.Binanın dış cephesi sıvalı çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamadır.Girişinde camekanlı kapısı mevcut olup pencereleri ahşap doğramadır.Ana taşınmaz üzerinde 3/A yapı sınıfında,ahşap yapı tarzında inşa edilmiş,38 m2 alanlı ikinci yapı bulunmakta olup ,binanın ekonomik ömrünü tamamladığı,ikamet için yeterli fen ve sağlık şartlarını taşımadığı tespit edilmiştir.bu nedenle 2. binanın ekonomik değeri yoktur. Taşınmaz imar planı dışında plansız alanda kalmakta,plansız alanlar imar yönetmeliğinin 5. bölüm hükümlerine tabidir. Taşınmazın değeri 55.000 TLdir.
Adresi : Alayunt mah. Öncü sok No:3 Kütahya /Merkez Yüzölçümü : 251,25 m2
Arsa Payı : Tam Kıymeti : 55.000,00 TL
KDV Oranı : %8 Not : kdv 843 sayılı cumhurbaşkanlığı kararı ile 31/12/2019 tarihine kadar %8 olarak uzatılmış olup kdv oranı %8 dir.satışın 31/12/2019 tarihinden sonra kesinleşmesi halinde bakanlık tarafından ek bir karar verilmemesi halinde kdv oranı %18 olacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:30 – 11:35 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 11:30 – 11:35 arası
Satış Yeri : GAYBİEFENDİ MAH. ATATÜRK BULVARI NO:83 KÜTAHYA MERKEZ YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI 1. KAT MECLİS SALONU YANI GRUP TOPLANTI ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5449 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Mine YAMAN
İcra Müdür Yardımcısı
164276
KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 24.05.2019
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir