Öğrenciler pazarcı oldu veliler müşteri

935

Kütahya Nene Hatun Anaokulunda öğrenim gören anasınıfı öğrencileri, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte pazarcı oldu, yerli üretim meyve ve sebzelerin satışını yaptı.
Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, Kütahya’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında Nene Hatun Anaokulunda öğrenim gören minikler, ailelerinin yardımıyla hazırladıkları yerli üretim sebze ve meyveleri, hazırlanan tezgahlarda pazarcı rolüyle velilere sattı.
Ürünlerini satmak için alıcıları tezgahlarına davet eden minikler renkli görüntüler oluşturdu.
Okul Müdürü Sait Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle yerli üretim ve tüketime dikkat çekmek adına hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti.
Öğrencilerde yerli üretim bilincini aşılamak adına da etkinlikler hazırladıklarını dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:
“Bugün yerli üretim olan ürünlerden oluşan bir pazar konsepti oluşturduk. Minik yavrularımız ailelerinin destekleriyle ürünleri hazırlayıp burada pazarcı rolüyle yine ailelerine yani velilerimize satıyorlar. Bu şekilde hem yerli üretim ve tüketim hakkında fikir sahibi oluyorlar hem de alış verişi öğreniyorlar. Bu etkinliğimizin hazırlanmasında öğretmenlerimiz ve velilerimizi katkısı çok büyük. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”
Düzenledikleri etkinlik için okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkür eden öğrenci velisi Asiye Farsan, ise “Çocuklarımıza bu bilinci aşılamak gerçekten çok anlamlı. Etkinliğe severek destek olduk. Ben de her zaman yerli malı, yerli üretim ürünleri kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu konularda yapılacak çalışmalara seve seve destek oluruz.” ifadelerini kullandı.
Öğrenci velisi Nihal Çağlayan da çocukları eğlendirerek öğretmen etkinliğini oldukça anlamlı bulduğunu, bu duyarlılıklarından dolayı okul idaresini ve öğretmenleri kutladığını ifade etti.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir