‘Miraç gecesini fırsat bilip dua edelim’

972

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (DİYANET-SEN) Kütahya Şubesi Başkan vekili Ülfet Balon, mübarek üç ayların feyiz ve bereketli gecelerinden biri olan Miraç Kandiline ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.
Balon, sendika binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Miraç’ın, insanlık ufkunun açılıp önündeki engellerin kaldırıldığı, peygamberle birlikte insanlığın yükseklere ulaşabileceği bir dönüm noktası olduğunu söyledi.
Miraç olayının gerçekleştiği Mescid-i Aksa ve çevresinde, günümüzde huzursuzluğun hat safhalara ulaştığını dile getiren Balon, şunları kaydetti:
“Bu gece hürmetine bu beldelerle birlikte dünyanın her yerine huzur, sükun ve barışın hakim olmasını temenni ediyoruz. Bugün daralan ruhlarımızın bir nebze rahatlayıp nefes alabilmesi için böyle mübarek geceleri fırsat bilip değerlendirmeli, bu günlerde aramızdaki dargınlık, kırgınlık ve huzursuzlukları gidermek için gayret sarf etmeliyiz. Gelin bu geceyi aile efradımızla birlikte dua ve ibadet ile değerlendirelim. Cemaatle yapılan ibadetlerin daha fazla sevabının olduğunu unutmadan camilere koşalım.”
Tüm İslam aleminin miraç kandilini tebrik eden Balon, cenabı Allah’ın bu gece hürmetine bütün İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını temenni etti.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir