Quick Sigorta Kütahya’da

1098

Dumlupınar Üniversitesinin davetlisi olarak Kütahya’ya gelen ve firma tanıtımlarını yapan Quick Sigorta yetkilileri, gazeteci ve Kütahya’daki acenteleri ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
Hilton Garden Inn Otelde düzenlenen toplantıdaki toplantıda konuşan firmanın CEO’su Levent Uluçeçen, Quick Sigortanın tamamen yerli bir firma olduğunu, 2017 yılının Nisan ayında kurulmasına rağmen kısa zamanda başarı elde ettiklerini belirtti.
Kütahya’ya, sosyal sorumluluk projesi olan Sigortacılık Bölümü öğrencilerine sistemlerini açmak üzere Dumlupınar Üniversitesinin davetlisi olarak geldiklerini dile getiren Uluçeçen, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz ay itibariyle 1 milyonuncu poliçemizi kestik. Yaptığımız bu işin dışında sosyal sorumluluk projeleri kapsamında üniversitelerimize sistemimizi açmak üzere il il geziyoruz. Şu ana kadar Cumhuriyet, Atatürk, Başkent, Ankara Üniversitelerinde sistemimizi öğrencilere açtık. Bu, sigortacılık bölümünde okuyana tüm öğrenciler kendi sistemimize girerek test ortamında artık poliçe kesebilecek durumdalar. Bu poliçeler eğitim amaçlı olarak kesiliyor. Bugün de Dumlupınar Üniversitesinin davetlisi olarak Kütahya’dayız. Üniversiteye sistemimizi açacağız. Dumlupınar Üniversitesi Sigortacılık Bölümündeki öğrenciler artık sistemimizden test amaçlı poliçe kesebilecekler.”
Yaklaşık 1 yıllık faaliyet süreçlerinde geçen ay 1 milyonuncu poliçelerini kestiklerini ve yine süreç içerisinde 6 bin 300 acente başvurusu aldıklarını ifade eden şirketin Genel Müdürü Ahmet Yaşar da, şunları kaydetti: “Bu başvurulardan bin 200 tanesine acenteliğimizi verdik. Kütahya’da da 12 acentemiz bulunmakta. Alternatif Bank da aynı zamanda bizim acenteliğimizi yapıyor. Bunun dışında da 50 tane brokır Quick Sigortanın poliçelerine aracılık ediyor. Quick Sigorta hayat dışı branşlarda ruhsatların tamamına sahip olan belki de tek sigorta şirketi. Tüm branşlarda faaliyet gösteriyor. Yavaş yavaş yeni ürünlerini devreye sokuyor. Bilindiği gibi trafik ve kasko sigortalarıyla başladı. Daha sonra işyeri sigortaları, geçen ay Kayseri’de güneş enerji ürünlerine yönelik sigorta hizmetini piyasaya sundu. Önümüzdeki aylardan itibaren de özellikle kefalet sigortaları konusunda ürünlerini piyasaya sunacak. Yerli bir sigorta şirketi olarak ülkemizin bireylerine, işadamlarına, sanayicilerine ve esnaflarına iyi ürünler yapacak.”
Esnaflar için bir kampanyalarınının olduğunu da aktaran Yaşar, “Esnaflarımız için bir kampanyamız var. Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonuna üye TESK Kart sahiplerine şu anda Quick Sigortada trafik sigortalarına yüzde 2 indirim yapıyor. Acil Sağlık Ambulans ve hekim danışma hizmetini ücretsiz olarak esnaflarımızın hizmetine sunuyor” ifadelerini kullandı.
Şirketin Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kizilbay ise şirket olarak hizmetlerini anlatmak ve acentelerle bir araya gelmek için Kütahya’ya geldikleri için oldukça memnun olduklarını kaydederek şirketin sunduğu bazı hizmetlerden söz etti.
Toplantı, daha sonra Quick Sigorta yetkililerinin acentelerine yönelik yapmış olduğu bilgilendirmelerle sona erdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir